SEMP vs. STOMIL OLSZTYN 0:0 (SPARING)

W niedzielę 18 stycznia o godz.15 rozegraliśmy sparing z drużyną Stomilu Olsztyn. Mecz zakończył się remisem 0-0, ale to nasza drużyna stworzyła sobie więcej sytuacji podbramkowych niż nasi goście z Warmii i Mazur. Cała drużyna zasługuje na uznanie mimo wielu absencji wśród osób powołanych(Juszczuk, Domagalski, Ciepieniak, Jałtuszyk, Dryja). Dowołani w ostatniej chwili Kot oraz  Furtak poradzili sobie bardzo dobrze. Przeciwnicy raz zagrozili poważnie naszej bramce, ale na posterunku stał Bielak. Raz na przedpolu interweniował również Balcerzak świetnie wyczuwając moment i wychodząc z bramki. Graczami meczu zostali Adam Osica i Mikołaj Chałabis. Pierwszy z nich świetnie kreował akcje ofensywne często pokazując się do gry, natomiast drugi rozbijał ataki przeciwników oraz często przenosił ciężar gry. Zdecydowanie poprawiła się nasza gra w porównaniu do naszego poprzedniego meczu z Deltą Warszawa z czego na pewno należy się cieszyć. Solidnie spisała się dwójka środkowych obrońców(Błaskiewicz, Grądzki), którzy nie tylko w defensywie, ale również w budowaniu akcji ofensywnych radziła sobie bardzo przyzwoicie. Boki obrony, na których wystąpili Słupecki, Banasiuk oraz Furtak napędzali groźne ataki skrzydłami dobrze współpracując ze środkowymi pomocnikami. Na uwagę na pewno zasługuje Kot, który na co dzień trenuje z drugą drużyną. Jego forma dawała jednak podstawy do tego, aby dowołać go na ten mecz. Z pewnością nie zawiódł. Na dziesiątce wraz z Osicą zagrał Janicki(nowy nabytek z Drukarza Warszawa) i można śmiało rzec, że drużyna będzie miała z niego pożytek. Na ataku Dukowicz pokazał, że mimo ostatnich występów na boku obrony nie zapomniał jak się gra z przodu.

Szkoda niewykorzystanych okazji. W dwóch sytuacjach wystarczyło użyć "dalszej nogi" - w tych przypadkach lewej - a piłka z kilku metrów wpadłaby do bramki. Osica trafił raz również w poprzeczkę, a Chałabis mógł przechylić szansę na korzyść SEMPa, gdyby wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem po świetnym odbiorze w środku pola i rajdzie przez pół boiska.

Sparing na pewno z korzyścią dla obu drużyn. Dziękujemy gościom za przyjazd i wspólną okazję do rozwoju.