Kilka informacji

1.W czwartek 7 stycznia druga drużyna rozegrała sparing z SEMPem 2005. Wynik 0:1. Najlepszym zawodnikiem w naszej drużynie był Miłosz Kot.

2.Dotychczasowo zaplanowane sparingi

07.01 SEMP II - SEMP 2005 wynik 0:1

10.01 u nas SEMP I- Delta 9-10.30

17.01 u nas SEMP I- Stomil Olsztyn 15.00

24.01 u nas SEMP I, SEMP II - URSUS 9-10.30

30.01 u nas SEMP I - Escola Varsovia 8.30-10.00

14.02 w Krakowie Wisła Kraków - SEMP I 11.00-12.30

21.02 miejsce do ustalenia, prawdopodobnie SEMP II - Polonia Warszawa II(godziny do ustalenia)

Polonia Warszawa - SEMP I(godziny do ustalenia)

27.02 na wyjeździe, Szkoła Futbolu Warszawa - SEMP II 12.00

3. Sparing z Deltą w niedzielę u nas o godz.9. Zbiórka o 8.30. Zabieramy swoje stroje, czerwone koszulki. Powołana cała pierwsza drużyna

4. Od 9 stycznia do 6 lutego wykonujemy ćwiczenie z koncentracji. Zajmuje to 5 minut dziennie.

INSTRUKCJA ĆWICZENIA

1.Nastawiamy budzik/zegarek/czasomierz na 5 min

2.Wyłączamy komputer, telewizor radio i szukamy spokojnego i cichego miejsca

3.Siadamy w jednej pozycji, w której będziemy siedzieć NIERUCHOMO przez 5 minut

-niech będzie ona jak najbardziej wygodna(można się oprzeć)

-nie krzyżujmy nóg i rąk ->nogi obok siebie, ręce obok ciała lub na nogach

-najlepiej byłoby gdyby sylwetka była wyprostowana

4.Wybieramy dowolny punkt w pokoju(lub innym miejscu, gdzie przebywamy) na który będziemy patrzeć i na którym będziemy skupiać całą swoją uwagę przez 5 minut

5.Włączamy wcześniej przygotowany budzik/stoper/zegarek/czasomierz

6.Siedzimy nieruchomo i skupiamy się na wybranym punkcie. Jak zaczną pojawiać się nam jakieś myśli(obojętne o czym-o zadaniu, o treningu, o grze komputerowej itp itd) to nie reagujemy, nie zaczynamy się na nich skupiać, po prostu obserwujemy te myśli, akceptujemy, że są i staramy się skupić ponownie na naszym punkcie.

Jak zaczniemy wzrokiem błądzić po innych rzeczach w pomieszczeniu i zorientujemy się, że zdekoncentrowaliśmy się(straciliśmy koncentrację) to wracamy wzrokiem do naszego punktu.

Jak nas coś zaswędzi, poczujemy, że jednak nam nie wygodnie...zignorujmy to, obserwujmy tą myśl, że ona po prostu jest i wróćmy do skupiania się na naszym punkcie.

7.Gdy zadzwoni budzik, zapisujemy przy swoim nazwisku we właściwym dniu w linku, który jest poniżej:

Pamiętajcie o korzyściach jakie dla Was płyną z regularnego ćwiczenia koncentracji czyli np.:

-dłuższa umiejętność skupiania się

-po pewnym czasie umiejętność świadomego wyłapywania myśli...i nie wchodzenia w nie emocjonalnie jeśli są one dla nas niekorzystne np.przed meczem może pojawić się myśl, że coś może pójść źle --> po jakimś czasie może świadomie dostrzegać tylko tą myśl, ale nie będzie ona na Was źle wpływała

-lepsza kontrola swoich emocji

W razie pytań i wątpliwości piszcie smsy czy maile: wojciechmakowski@interia.pl :) Zawsze chętnie Wam odpowiem :)

Pozdrawiam, Trener Wojtek